Dental Union Laboratory

EN DE

28.02.2012

Metoda Gerbera - unikalność w stomatologii estetycznej

 


Firma 
Dental Union Laboratory Agnieszka Jasek” istniejąca od 1992 roku i wykonująca najnowocześniejszą protetykę stomatologiczną, po 18 latachistnienia rozwinęła swoją ofertę dla klientów indywidualnych, powołując  Polsko-Szwajcarski Instytut Rehabilitacji Dentystycznej. Instytut, dzięki metodzie profesora Gerbera, profesjonalnie i na szeroką skalę zajmuje się stomatologią estetyczną i funkcjonalną. Działania nasze wykonywane są w oparciu o szeroki zakres rekonstrukcji dla pacjenta posiadającego częściowe uzębienie, brak uzębienia, ale również dla takiego, który ma własne pełne uzębienie, lecz potrzebuje wrócenia funkcji i poprawienia estetyki.

 

Dzięki tej diagnostyce rekonstrukcje, które do tej pory były niemożliwe lub obciążone strachem przed uszkodzeniami pracy (np. wydłużeniezjedzonych zębów przednich) stają się możliwymi. Dodatkowo, niejako w wartości dodanej, przywracamy pacjentom prawidłowe działanie uzębienia, które zabezpiecza jego staw skroniowo-żuchwowy. Pacjenci, uznawani za bruksistów, borykający się z problemem nieustannego naprawiania wypadających lub ścieranych plomb mogą być już spokojni, ponieważ diagnostyka ta umożliwia wykonanie pracy, która zabezpiecza zęby, stawy, a przy okazji daje możliwość zatrzymania zaniżania zwarcia lub jego podniesienia.

 

Czy wiedzą Państwo,  że zanim zdecydujecie się na wykonanie tak obecnie modnych zabiegów “liftingu” odmłodzenia twarzy, najpierw należy udać się do stomatologa? Po co? Po podniesienie wysokości zwarcia. Po odbudowę prawidłowych proporcji twarzy. Dla przywrócenia naturalnego konturu warg. Jest to wstęp do dobrego wyglądu, bez których żaden zabieg odmładzający, wygładzający zmarszczki nie jest do końca skuteczny. Takie przygotowanie zapewnia nasza firma, a dzięki unikalnej metodzie prof. Gerbera podniesienie zwarcia jest skuteczne i szybkie—nie trzeba czekać kilku miesięcy na przyzwyczajenie stawów do nowego układu.

 

Czy wiedzą Państwo, że 70% bólów głowy uznawanych za migrenowe jest spowodowane nieprawidłowymi napięciami mięśni w obrębie głowy, a te są w większości spowodowane nieprawidłowymi relacjami zębów w stosunku do siebie i do stawu skroniowo-żuchwowego? Te problemy również rozwiązujemy przy pomocy diagnostyki prof. Gerbera. Czasem wystarczy dzień, by notoryczne bóle głowy ustąpiły. Diagnostyka pokazuje gdzie może być przyczyna i jeśli jest ona w uzębieniu lub relacjach szczęk w stosunku do siebie, problem rozwiązujemy prawie natychmiastowo.

Diagnostykę tą można stosować zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Część rodziców wie, co to starach, kiedy dziecko budzi się rano i nie jest w stanie pójść do szkoły właśnie z powodu bólu głowy.  Badania, które wykonują, od tomografii komputerowej mózgu przez badania laryngologiczne, okulistyczne, psychologiczne, próby z lekami bardzo często nie dają rezultatu albo bardzo krótkotrwały. Wizyta w naszym instytucie pozwoli sprawdzić, czy problem ten nie jest spowodowany nieprawidłowym układem zębów—nawet najpiękniej ustawionych przez naturę.

 

Diagnostyka w systemie prof. Gerbera pokazuje relacje występujące w układzie zębów i stawu skroniowo-żuchwowego. To daje możliwość znalezienia przyczyny takiego, a nie innego działania naszego układu żucia. 

 

Diagnozowanie zwarcia w tzw. kondylatorze Gerbera:

 

 

 

Dzięki diagnostyce w systemie prof. Gerbera można:

 • odbudować estetykę  zębów,
 • przywrócić prawidłową funkcję zębów—prawidłowe gryzienie,
 • zaprojektować trudne prace protetyczne,
 • podnieść zwarcie,
 • zlikwidować lub zmniejszyć bóle głowy,
 • zlikwidować lub zmniejszyć trzaski w stawach,
 • w prawidłowy sposób odbudować protetycznie pacjenta implantowego,
 • w prawidłowy sposób odbudować protetycznie pacjenta zgrzytającego,
 • prawidłowo wykonać każdy rodzaj leczenia protetycznego,
 • prawidłowo poprowadzić pacjenta ortodontycznego,
 • sprawdzić, dlaczego są przeciążenia na zębach (odkrywające się szyjki),
 • sprawdzić, dlaczego pękają lub się odkruszają prace protetyczne lub nawet własne uzębienie,
 • wspomóc działania chirurgów ortognatycznych, ortodontów, periodontologów, lekarzy stomatologii zachowawczej, estetycznej, protetyków,
 • wspomóc działania chirurgów plastycznych i działania kosmetyczne,
 • sprawdz przyczyny powstawania problemów i dzięki temu umożliwić prawidłowe planowanie. Praca przestaje być “jakoś” zrobiona, ale jest zrobiona prawidłowo.

 

 

Diagnostyka ta jest dla każdego, niezależnie od wieku. Jest bezpieczna, bez narażania pacjenta np. na naświetlanie promieniami rtg, absolutnie nieinwazyjna, niebolesna. Czas trwania badania ok 7 minut.

 

Próbka pracy i wyglądu uzębieniu Pacjenta w systemie Gerbera:

 

     Przed działaniem:           W trakcie działania:              Po działaniu: