Informacje o firmie

Laboratorium protetyczne – spojrzenie w przyszłość

Pracownia techniki dentystycznej Dental Union Laboratory powstała w czerwcu 1992 r, w odpowiedzi na nowo powstały w Polsce rynek prac protetycznych opartych na implantach. Biorąc pod uwagę, że  temat ten w owym czasie był znany tylko szczątkowo Dental Union Laboratory podjęło wyzwanie wytwarzania takich prac, a co za tym idzie wyposażenia pracowni w najnowocześniejsze technologie i sprzęt oraz wykształcenie personelu również w niespotykany dotychczas sposób. Do dziś trzon pracowni 60% czołowych pracowników pracuje niezmiennie w firmie. Do tych  posunięć doszło kolejne – inna nowoczesna, oparta na kompletnej nowatorskiej wizji przekazywania informacji, zaufaniu i eksplorowaniu nowoczesnych obszarów stomatologii współpraca z lekarzami dentystami w gabinetach stomatologicznych.

Przez wiele lat DUL był niekwestionowanym liderem w wykonywaniu prac opartych na implantach. Ten rodzaj prac spowodował wprowadzenie pracowni na niespotykany wówczas w Polsce poziom technologiczny wyposażenia w maszyny frezujace struktury i programy komputerowe projektujące protezy dentystyczne na ekranie komputera. Za tymi decyzjami szło poszukiwanie i nadążanie za najnowocześniejszymi trendami materiałowymi. Efektem tych działań jest niespotykana wiedza techniczna w kompleksowych rozwiązaniach protetycznych oferowanych lekarzom i ich pacjentom.

Kolejnym krokiem milowym w istnieniu DUL był czas kiedy szefowa Agnieszka Jasek po zakończonych studiach podejmując studia doktoranckie w Zakładzie Neurologii i Zaburzeń Czynnościowych Narządu Żucia  w Instytucie Stomatologii AM w Łodzi rozpoczęła z pracownikami DUL i współpracującymi lekarzami badania nad rozwiązaniem ciągle istniejącego problemu przekazania informacji pomiędzy gabinetem stomatologicznym a pracownia w zakresie połączenia dwóch modeli szczęki i żuchwy pacjenta w taki sposób by prace protetyczne wykonane w pracowni od razu pasowały w ustach pacjenta. Dzięki możliwościom wykonywania badań w tym temacie  otrzymanym dzięki studiom doktoranckim rezultaty działań pracowni pokazywały spektakularne rezultaty. W tym momencie wizja przyszłości DUL została określona.

Prace badawcze, sprawdzenia, weryfikacja działań trwały 11 lat. W grudniu 2015r zakończyły się opisaniem koncepcji,  która dziś nosi nazwę FIDO (Funkcjonalna Integracja Dentystyki i Osteopatii (jasek & komorowski). Dzięki utworzeniu w swoich barwach gabinetu stomatologicznego, który zajmował się sprawdzeniem działania koncepcji można powiedzieć ze koncepcja ta jest spełnieniem wizji jakie przyświecały na początku jej tworzenia. Gabinet działający pod nazwa IRDENT od 7 lat swojego istnienia prowadzi prace rekonstrukcyjne w ścisłej  współpracy z technikami DUL oraz niespotykanymi w swojej branży terapeutami manualnymi i osteopatami.

Od 7 lat prowadzone są nie tylko prace badawcze nad rekonstrukcjami ale również coroczne sprawdzenia prowadzonych pacjentów co daje firmie DUL nieprzeceniony materiał dowodowy dla założonych celów koncepcji FIDO.

Zdobyta przez cały okres działania firmy wiedza, fantastyczni ludzie – ich mrówcza codzienna praca nie tylko wykonując bieżące prace ale współpracując twórczo nad nowymi projektami – dały pracowni potężną wiedzę o technice, technologiach i materiałach. Dziś pracownicy DUL czynnie uczestniczą w tworzeniu największych, najbardziej skomplikowanych prac rekonstrukcyjnych z lekarzami. Każdy materiał dla pacjenta jest nie tylko  pieczołowicie dobierany  pod względem firm oferujących daną technologię ale również sprawdzany w długim bezpiecznym używaniu przez naszych pacjentów. Współdziałanie z lekarzami pozwoliło na znalezienie takich dróg postępowania, które spowodowały, że prace wykonane w DUL są trwałe estetyczne i wolne od niepowodzeń. Prostota projektu, nowoczesne rozwiązania  i materiały powodują , że pacjent dostaje pełną informację i opiekę ze strony lekarza współpracującego z Dental Union Lab.

Te wszystkie kroki spowodowały, że DUL naturalnie podzielił się na dwa wewnętrzne laboratoria.

Jedno „STANDARDOWE” wykonuje pełny przekrój standardowych prac protetycznych  od protez akrylowych przez protezy elastyczne, szybkie szyny ortodontyczne CA, szkielety, prace kompozytowe do prostych prac ceramicznych.

Drugie „REKONSTRUKCYJNE” zajmuje się wyłącznie pracami rekonstrukcyjnymi wykorzystując wszystkie technologie, nowoczesne materiały i zdobytą oparta na FIDO wiedzę. Ta pracownia wykorzystuje wszelkie dostępne instrumenty przepływu informacji między stołem technicznym, a fotelem dentystycznym by praca rekonstrukcyjna była wykonywana szybko, sprawnie i z najlepszymi rezultatami.

W dzisiejszych czasach, kiedy pacjenci życzą sobie prac bardzo jasnych pracownia  „REKONSTRUKCYJNA”  znalazła rozwiązania nie tylko jak modelunkiem oddać prawidłową funkcję, odbudować anatomiczną formę zębów i ich złożenia między sobą ale również zbudować taki „biały”  kolor, żeby nie był siny. Ten element naszej pracy jest dziś dla pacjenta NAJWAŻNIEJSZY.

Zaletą DUL jest również stałość wiedzy jaką dysponuje. Technicy , którzy prowadzą pracownię są w  niej od początku i to powoduje , że wiedza i rozwiązania protetyczne zostają w firmie .

 

O implantach

Zanim inne pracownie weszły w rynek implantowy pod koniec lat 90 tych DUL mógł się pochwalić olbrzymim dorobkiem z tego zakresu. Kolejny etap to wprowadzenie technologii cyfrowego wytwarzania podbudowy pod prace implantowe we współpracy ze szwedzką firmą Nobel Biocare. Procera Implant Bridge są właściwie od 1998r do dziś wykonywane z powodzeniem w DUL.O CAD CAM

Precyzja z jaką wykonane są podbudowy pod implanty zachęciła pracownię do kupienia systemu CAD CAM firmy KaVo , który z podobną precyzją wycina podbudowy pod mosty i korony z nowoczesnego materiału jakim dziś jest ZrO2  dwutlenek Cyrkonu.

Do wprowadzenia tego materiału przygotowywaliśmy się od 4 lat wytwarzając prace na podbudowach wykonanych w systemie In Ceram .

 

Trochę o nowoczesności

Dziś pracownia korzystając z wiedzy przytrzymanej wewnątrz zwróciła się na nowe tory korzystania z nowoczesnej stomatologii . Wykorzystujemy  tzw interdyscyplinarne działania zaopatrzenia pacjenta w  protetykę z najwyższej półki estetycznej.

 

Pragmatyzm

Użytkowanie przez Pacjenta  prac protetycznych wiąże się również z pewnymi niespodziankami,  które mogą spotkać wykonawców  a mianowicie różnymi niedogodnościami zwarciowymi . Pracownia Dental Union wspomaga lekarza w rejestracji i przeniesieniu informacji do pracowni pracujac metodą Prof. Gerbera podczas zsynchronizowania pracy protetycznej z pracą Stawu skroniowo-żuchwowego.

 

Jakość i filozofia

Dewizą pracy Dental Union Laboratory jest „Bezpieczeństwo pracy dla pacjenta – jej technologiczna i materiałowa jakość – szczegółowa współpraca z lekarzem w każdym szczególe przeprowadzanej pracy technicznej. 

świadomość: łączenie ze sobą różnych systemów na bazie wiedzy materiałowej i technologicznej,

nowoczesne materiały: tlenek cyrkonu, trójtlenek glinu, tytan, złoto,  złoto galwaniczne,

bezpieczeństwo: praca na najlepszych, sprawdzonych, trzymających parametry materiałach, nowoczesnych, precyzyjnych maszynach,

prostota: prace wykonywane są w sposób prosty, zapewniający ich długowieczność oraz w razie jakichkolwiek reperacji pozwalająca na szybkie i skuteczne usunięcie problemu

 

Szkolenia i kursy

Oprócz kompleksowej obsługi gabinetów dentystycznych, w ofercie Dental Union Laboratory znajdują się szkolenia, kursy i konferencje, przeznaczone dla lekarzy dentystów i techników dentystycznych. Dają one możliwość zapoznania się i wykorzystania w praktyce najnowszych technologii z dziedziny protetyki .  Od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, zapewniając wysoki poziom przekazywanej wiedzy, poparty uczestnictwem specjalistów, będących w swej dziedzinie niekwestionowanymi autorytetami.